SU JOK

Název SU JOK znamená v korejštině ruka-noha. Znamená to, že při léčení je SU použití ruky a JOK použití nohy. Tedy pro aplikaci akupunktury se použije pouze ruky a nohy. Jde o akupunkturu mikrosystému ruky a nohy. Jedná se o část korejské lidové medicíny, kterou světu zprostředkoval v roce 1984 vynikající specialista v tomto oboru, korejský lékař, vědec, prof. PARK JAE WOO.
Akupunktura SU JOK je efektivní nezávisle na důvěře nebo nedůvěře terapeuta i nemocného. Při dodržení metodiky a principů účinkuje, i když ten, kdo léčí, nemá medicínské vzdělání. Je mimořádně vhodná pro využití při samoléčbě a při předlékařské pomoci.
Tato metoda je založena na systému shody, kdy rukanebo noha je vlastně celý člověk. Podíváme-li se pozorněji na ruku, všimneme si jejího nápadného rozdělení na jednu centrální velkou část a na 5 malých částí, které odstupují z jejího obvodu.Všimneme-li si pozorně shodných rysů stavby těla člověka a zvířat, uvidíme, že se skládá z trupu, krku, hlavy a z končetin.

(Použitý materiál:Výňatek z kapitoly Systém shody, str. 14-16, kniha "SU JOK zdraví na ruce", MUDr. Ján Pukluš, EUGENIKA, Bratislava, 2000)

Fotogalerie